Naujienos
Kaip pritraukti teigiamas emocijas?
1. Ryto ritualas. Pradėkite dieną su šypsena. Pabudus, pažiūrėkite į veidrodį, nusišypsokite ir pasisveikinkite su savimi, pasakykite sau komplimentą. Nuoširdūs komplimentai sau ir kitiems sukuria teigiamą atmosferą, kuri maloniai nuteiks ir sukurs gerą emociją ne tik aplinkiniams, bet ir jums.
2. Ryto mankšta. Trūksta laiko ryte mankštai? Pradėkite nuo rąžymosi - tai pramankština raumenis, aktyvina kraujotaką bei pagerina mūsų nuotaiką. Atlikite trumpą mankštą lovoje, galite pradėti vos nuo kelių minučių ilginant laiką. Svarbiausia, pradėti. Moksliškai įrodyta, kad fizinis aktyvumas – didina atsparumą stresui ir padeda nuo jo atsigauti. Fizinis aktyvumas ne tik mažina ligų atsiradimo riziką, lėtina senėjimo procesus bet ir gerina kūno išvaizdą, o tai sukelia pasitikėjimo savimi jausmą.
3. Fizinis aktyvumas. Jaučiant nerimą, stresą – sportuokite. Išeikite pasivaikščioti gryname ore, atlikite nesudėtingus jogos pratimus, atraskite veiklą, kuri būti įdomi jums. Fizinis aktyvumas mažina stresą, įtampą, nuovargį, mažina depresiją, padidina protinį darbingumą. Per savaitę rekomenduojama skirti ne mažiau kaip 150 minučių vidutinio intensyvumo aerobinei fizinei veiklai arba ne mažiau kaip 75 minutes didelio intensyvumo aerobinei fizinei veiklai.
4. Mokymasis. Mokymasis aktyvina smegenų veiklą, o kai jau išmokstate kažką naujo, kas jus domina, tai suteikia teigiamą požiūrį į save ir sukelia pasitenkinimo jausmą. Lavinkite save, plėskite savo požiūrį, mokykitės kitų kalbų, išbandykite naujas veiklas, skaitykite tai kas jums įdomu ir dar nežinoma. Produktyvus laiko leidimas ir mokymasis, nukreipia jūsų mintis teigiama linkme. Nepamirškite sakyti sau komplimentus už naujai išmoktas patirtis.
5. Kvėpavimas. Taip, kvėpuokite, tik išmokite tą daryti taisyklingai. Esant nerimui, stresui, nuraminkite kvėpavimą. Negilus kvėpavimas neaprūpina organizmo pakankamu kiekiu deguonies, taip kūnas išsibalansuoja, jaučia stresą, kuris atsispindi ir mūsų kūne, ir mintyse. Kyla nerimas, įtampa. Kai tai pajaučiate – sąmoningai giliai lėtai įkvėpkite, šiek tiek sulaikykite kvėpavimą ir dar lėčiau iškvėpkite. Taip pakartokite kelis kartus. Jei galite, užsimerkite, praverkite langą. Gavus daugiau deguonies, nurims protas, dings nerimas, atsipalaiduos visas kūnas. Kvėpavimo pratimus patariama daryti, ne tik tada kai jau esate įtemptoje situacijoje, bet praktikuoti reguliariai.
6. Grynas oras. Kasdien skirkite laiko pasivaikščioti lauke. Grynas oras sukuria harmoniją viduje. Būnant gryname ore organizmas gauna daugiau deguonies, todėl pagerėja smegenų veikla, koncentracija, padidinamas laimės hormonas – serotoninas. Atsiranda daugiau energijos ir pagerėja nuotaika.
Parengė Šiaulių miesto savivaldybės
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Miglė Klimaitė